Skip to main content

Web Tasarım

Goramedya web tasarım ajansı, benzersiz, seçkin, amaca uygun, güncel web tasarım trendlerine uygun işler yapmaktadır.

Seo Çözümleri

İnternet ortamında sıkça duyduğunuz terimlerden bir tanesi olan seo, ‘’Search Engine Optimization’’ açılımı ile bizleri karşılıyor… Sitenize daha fazla ziyaretçi çekmek, sitenizin popülaritesini arttırmak ve bununla birlikte aramalarda ilk sıralarda yer almak adına yapacağınız profesyonel çözümlemelerin tamamına seo çalışması adı veriliyor. Bir web sitesi yaratma ve bu yarattığınız siteye düzenli özgün içerik girişinde bulunmak ne yazık ki yeterli olmuyor. Birçok farklı detay var ve profesyonel bir çözümleme ile güçlü seo çalışmalarına adım atmanız gerekiyor. Aksi takdirde sahip olduğunuz web sitesi kısa süre içerisinde internet çöplüğünde yerini alacak ve internetin tozlu sayfalarına itilecektir.

Çok ilginç bir araştırma mevcut ve bu araştırmayı da siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşmak istiyoruz. İnternet kullanıcılarının büyük bir kısmı, yaptıkları aramalar neticesinde karşılarına ilk çıkan siteye daha fazla güveniyor ve o siteyi daha yoğun bir şekilde ziyaret ediyorlar. Çok az da olsa diğer kullanıcıların farklı sitelere de göz attıklarını belirtmek gerekiyor. Google bir öneride bulunuyor ve bu öneriler arasında ilk sırada ya da ilk 5 sırada yer alan adresler daha dikkat çekici bir hal alıyor. Hızlı erişim ve hızlı bilgi alabilmek adına insanların büyük bir kısmı ilk sayfadaki ya da ilk sıradaki siteleri tercih ediyor. Hal böyle iken profesyonel bir seo çalışması da kaçınılmaz oluyor çünkü siz ne kadar kaliteli bir mecra yaratırsanız yaratın insanlar sizi bulma konusunda sıkıntı yaşadıkları an ne yazık ki popülaritenizi kaybedeceksiniz.

Yükselişinizin Mimarı : Seo Çalışmaları

Diyelim ki bir e-ticaret sitesine sahipsiniz ve bu site üzerinden reel dünyadaki stoklarınızı online dünyada da eritmek istiyorsunuz… Ürünleriniz arasında abiye elbise de yer alıyor ve insanlar haliyle abiye elbise satın almak istediklerinde ‘’Abiye’’ ya da ‘’Abiye elbise’’ şeklinde bir aramaya ihtiyaç duyuyorlar. Bu aramayı yaptıklarında eğer ilk sırada iseniz şanslısınız çünkü size ait olan siteyi mutlaka ziyaret edecekler ve ilgilerini çeken bir kıyafet olduğunda da alış veriş için yine sizi tercih edeceklerdir. 2. Ya da 3. Sayfada olmanız, ziyaretçilerinizin ya da müşterilerinizin sizi bulmasını daha zor hale getiriyor ve ziyaretçi sayısının azalması durumu satışlarınızı da olumsuz anlamda etkiliyor.

Seo çözümleri ile birlikte sahip olduğunuz web sitesinin bir adım öne taşınmasını ve ilk sayfada yer almasını sağlıyoruz. Bunu yaparken hangi kelimelerde rekabet edeceğinizi ve rekabet halinde olduğunuz diğer firmaların da nasıl bir çalışma yürüttüklerini göz önünde bulunduruyoruz. Doğru seo çalışması ile birlikte kısa süre içerisinde yükselmek mümkündür ve bu yükseliş size yeni ziyaretçilerin yanı sıra yeni müşteriler de kazandıracaktır.

Arama Motorları Ne İstiyor?

Çok sayıda arama motoru mevcut ve her arama motorunun kendine ait belli bir algoritmaya sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ziyaretçilerin yaptığı aramalar neticesinde hangi sitenin ilk sırada hangi sitenin diğer sayfada yer alacağını da bu algoritmalar belirliyor. Birtakım kriterler söz konusu ve seo çalışmalarında bu kriterleri de göz önünde bulundurarak hareket etmek gerekiyor. Ortak bir nokta var ve bu noktayı ele aldığımızda site adresinin etkili olduğunu görebiliyoruz. Site ismi yani domain, sizi bir adım öne taşıyacak en önemli unsurlardan bir tanesidir. Abiyemiz domain’i elbette güzel ancak abiye domain’i çok daha ilgi çekici ve direkt ihtiyaca yönelik bir kelime olduğu için haliyle bir adım daha önde yer alıyor.

Bununla birlikte siteniz hakkındaki açıklamalar ve sitenin sahip olduğu özgün içerikler de aramalarda sizleri bir adım öne taşıyacak unsurlar arasında yer almaktadır.

Title/Başlık

Bilinen adı ile başlık… Başlık her zaman için önemlidir çünkü insanlar aramalarını yaptıklarında direkt olarak bu öbek ile karşı karşıya geliyor. Eğer aradıkları kelime ile size ait olan başlık uyum içerisinde ise ve ziyaretçiye az da olsa konu hakkında bilgi veriyorsa, ziyaretçi sitenizi mutlaka inceleyecektir. Bu bağlamda ihtiyaca yönelik bir başlığa sahip olmanız gerekiyor ve aramalar neticesinde ziyaretçilerin karşısına çıktığınız anda ziyaretçi sizi bilgi alabileceği ve ihtiyacına yanıt verecek olan bir mecra olarak algılamalıdır. Bunu başardığınız takdirde ziyaretçi sayınız kısa sürede artış gösterecek ve rekabete dahil olacaksınız.

Uzun başlıklar fayda sağlamayabilir, bu yüzden kısa ve öz başlıklara ihtiyacınız olacaktır. Anlamsız başlıklardan uzak durmalısınız ve az önce de ifade ettiğimiz gibi bilgi veren ve ziyaretçinin isteğini yanıtlayan bir başlık seçilmelidir.

Açıklama

Sayfanız hangi sektörde hizmet veriyor ya da tam olarak nasıl bir işleyişe sahip? Ziyaretçilerin bilgi almak istediklerini unutmayın ve yapacağınız kısa ve öz bir açıklama ile sayfalarınız hakkında bilgiler sunabilirsiniz. Sayfa ile ilgili doğru ve açıklayıcı bilgiler girmeniz ziyaretçi sayınıza katkıda bulunacak ve etkileşimi de arttıracaktır.

Özgün İçerik

Sitenizin en çok ihtiyacı olan detaylardan bir diğeri de özgün içeriklerdir. Farklı mecralardan alıp sitenize dahil edeceğiniz içerikler ne yazık ki size herhangi bir artı değer kazandırmayacak ve tam aksine sizleri arama motorlarında geri plana atacaktır.

Site İçi ve Site Dışı Seo Çalışmaları

Site içi seo çalışmaları çok daha hızlı sonuç verir ve arama motorunun sitelerinizi ilk ziyareti ile birlikte bu sonuçları görmeniz mümkündür. Site içerisinde yaşanan hareketlilik, arama motorlarının ilgisini mutlaka çeker ve index almasını da daha kolay hale getirir.

Site dışı seo çalışmalarında ise en önemli detay bulunduğunuz pazardaki rekabet durumudur. Etki süresini gözlemleyebilmek adına daha sabırlı davranmanız gerekiyor ve site içi seo çalışmaları ile kıyaslanacak bir çalışma modeli değildir. En bilinen yöntemlerden bir tanesi ise backlink çalışmasıdır… Bu çalışmalar kimi zaman istediğiniz sonucu elde etmenizde sıkıntı yaratabiliyor ve güncellemeler de bunun en önemli nedenlerinden bir tanesidir.

Profesyonel seo çözümleri ile birlikte Gora medya ailesi olarak yanınızda yer alıyor ve sitelerinizi kısa süre içerisinde daha popüler mecralar haline getiriyoruz. Pazardaki yerinizi üst sıralara taşımak ve marka değerini arttırmak adına sizler de dilediğiniz an iletişime geçebilir ve yardım alabilirsiniz.